ДАІ розповіла, коли буде ловити п'яних водіїв і яким чином проводитиме перевірку на алкоголь в період новорічних свят.
Новорічні свята наполегливо провокують водіїв випити оковитої. Про це знають і пильні даішники, з особливою пристрастю проводячи перевірку водіїв на алкоголь, намагаючись виявити серед них нетверезих. У цей час ризик потрапити під перевірку дуже високий. В особливості - 1 і 8 січня, коли по дорогах їздить дуже мало транспорту. У ДАІ також розповіли, що у звичайні дні найчастіше п'яних водіїв виявляють по вихідних в ранковий час і вночі, а також під час будь-яких інших свят, що припускають застільні традиції (Різдво, Старий Новий рік, Водохреща тощо). Крім перевірки на алкоголь, працівники ДАІ можуть звернути увагу на якість покришок, особливо звертайте увагу на шины Киев з його загруженим трафіком не терпить помилок.
Провести перевірку на алкоголь працівник ДАІ має право, якщо у нього виникне підозра, що людина за кермом знаходиться в нетверезому стані. Підставою для цього є наявність у водія певних ознак - запах спиртного з рота, порушення координації рухів та ін
Сьогодні даішники вправі «задувати» водіїв на дорозі виключно за допомогою алкотестерів, що надають цифрові показники результатів. На озброєнні вітчизняної ДАІ знаходяться німецькі алкотестери Drager. «Задування» на місці зупинки ТЗ здійснюється ТІЛЬКИ в присутності двох свідків. Причому такими не можуть бути працівники міліції або особи, в неупередженості яких є сумніви. Правда, алкотестерів не всіх співробітників не вистачає, тому на практиці багато даішники виявляють п'яних водіїв по запаху алкоголю, відповідному нетверезому поведінці, а після перевірки везуть на огляд до лікаря. Від поїздки в медустанову краще не відмовлятися - за законом це прирівнюється до керування ТЗ в нетверезому стані з такою ж ступенем відповідальності.
Нагадаємо, що відповідальність за керування ТЗ в стані алкогольного сп'яніння передбачена ст. 130 КпАП України. Мінімальні покарання (ч. 1) - штраф 2550-3400 грн., Або позбавлення прав строком на 1-2 роки, або громадські роботи на 40-50 годин, або адміністративний арешт на 7-10 діб. Який вид стягнення накласти на порушника визначає суд.