gototopgototop

Вчимось правильно кататись на лижах

Катання на лижах

Катання на лижах

Вчитися катанню на гірських лижах можна по-різному. Природно, що від того як ви будете вчитися безпосередньо залежать ваші гірськолижні успіхи і ваша техніка катання. При цьому, у кожної технології навчання є і свої плюси і свої мінуси. Багато чого, точніше кажучи, дуже багато залежить від того інструктора, який проводить навчання. У кожного інструктора свої прийоми навчання. Щоб ви змогли зорієнтуватися в питанні вибору інструктора з гірських лиж ось вам огляд технологій навчання катанню на гірських лижах.

Давайте розберемо всі існуючі методики навчання катанню та ходьбі на лижах, розглянемо їх плюси і мінуси.

Жити захочеш - поїдеш.
Це одна з найпоширеніших методик. Нею захоплюються лижники-переростки. Тобто, лижники які якось навчилися кататися самі, або думають що навчилися, і вирішили "допомогти" іншим навчитися. Суть методу в тому, щоб спустити новачка з гори вниз. А там, інстинкт самозбереження підкаже як бути і що робити.

У методу є тільки один плюсь - таким чином можна дійсно швидко поїхати на гірських лижах. Дійсно, захочеш жити - поїдеш. Практично через три спуску новачок може їхати сам. Мінусів набагато більше. Перший це підвищена травматичність. Новачок може перелякатися, а так найчастіше і відбувається, і почати рятувати своє життя падінням, тут він і отримує травму. Але це ще не найбільший мінус методу. Навчені таким чином лижники в перший же день катання отримують безліч неправильних рухів. Ці рухи вони потім "укочують" в свою техніку і виправити їх уже практично неможливо.

Готові рішення.
Цей метод люблять інструктора усіх рівнів. Суть методу в тому, щоб дати лижникові набір готових рішень - стійку, рух, траєкторію ... в результаті лижник точно розуміє як треба їхати "правильно". Далі справа за тренуваннями. Треба просто довести ці готові рішення до автоматизму і отримати результат. Метод простий і у нього є плюс в тому, що лижник досить швидко починає їхати "правильно". У нього починають проявлятися чіткі шаблонні руху мають "правильні" малюнки. Мінус методу в тому, що прив'язані лижникові руху сковують його рухи заганяючи їх у рамки щеплених шаблонів і всі ці шаблони мають чітке обмеження по застосуванню. Тобто, шаблони "правильного" катання на підготовленому схилі не працюють в цілині. Як тільки навчений цим методом лижник потрапляє в незвичні для нього умови він просто не розуміє що робити і не може їхати.

Метод простих рухів або "Гірськолижні прописи".
Цей метод зовсім рідко зустрічається серед інструкторів. Однак є найпрогресивнішим. Суть його в тому, щоб розвивати у лижника прості мікро-рухи і формувати з цих рухів прогресії не позначаючи правильні з них і не правильні. Таким чином у лижника формується банк рухів які він може застосовувати залежно від ситуації. Потрапляючи в цілину лижник застосовує мікро-рухи для цілини, на жорсткому схилі - руху для жорсткого схилу. Так лижник отримує свободу рухів і універсальність техніки. Цей принцип застосовували коли вчили нас писати. Ми довго малювали в прописах різного роду гачки і колечка які потім склалися в букви і ми отримали можливість комбінуючи прості фігури отримувати красиві букви української мови. Так само ця методика працює і в лижах. Ми ж навчилися писати - значить і на лижах так само можна навчитися їздити

                                                                                                                                                        rekllogo

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки

Клініка Оксфорд Медікал