Затримали юнака, що пошкодив картину Пікассо


Нравится

Вандал, який зіпсував в червні 2012 року картину Пабло Пікассо "Жінка в червоному кріслі" (Woman in a Red Armchair, 1929), здався поліції на кордоні США і Мексики. Як повідомляє Associated Press , вандалом виявився 22-річний Уріель Ландерос. Хлопець добряче прошкодив картину заказать реставрацыю якої буде дуже дорого.

Картина із зібрання Х'юстонського музею Menil Collection була зіпсована 13 червня. Ландерос пройшов в музей, приклав до полотна трафарет і залишив на ньому, використавши фарбу в балончику, напис "Conquista" ("завоювання, конкіста"), а також зображення. За різними даними, він намалював бика і тореадора, за іншими - тільки тварину.

Затриманий злочинець, якого зняли камери відеоспостереження, а також один з відвідувачів музею, заявив, що не жалкує про скоєне. За словами адвоката Ландероса Емілі Детото, він здався за наполяганням своєї сім'ї.

У серпні Ландерос, який займається живописом, опублікував на YouTube відео, в якому розповів, що не хотів зіпсувати картину і вибачився, а також зізнався, що це був акт політичної непокори. За даними агентства, Ландерос зараховує себе до активістів руху Occupy.

Відразу після злочину Ландерос, має американське громадянство, виїхав до Мексики, де, імовірно, і знаходився весь цей час. Картина ж, ще до того як висохла фарба, була доставлена на реставрацію, роботи з порятунку живопису тривають. В яку суму оцінюється заподіяний збиток, не повідомляється; картина ж може коштувати кілька мільйонів доларів.

Новини партнерів

RizVN Login