Четвер, 1 August 2013
08:13:10

Чому Apple найняла парижського спеца по моді


Високі технології і висока мода зіткнулися в момент, коли Apple повідомила про наймання Пола Деньов (Paul Deneve), колишнього виконавчого директора і президента культового будинку мод Yves Saint Laurent. Він став віце-президентом з «особливими проектами» всередині Apple з безпосереднім підпорядкуванням Тіму Куку (Tim Cook).
 
В даний час точний масштаб його діяльності в Apple, як і завдання, залишаються неясними. Але незважаючи на свій великий досвід в області маркетингу та продажу предметів розкоші, пан Деньов, як повідомляється, не прийшов у компанію на зміну глави з роздрібної торгівлі Джона Броветта (John Browett), чий пост залишається вакантним з минулого року.
 
Тому виникає цілком резонне питання: якщо Apple не збирається ставити впливового керівника зі світу мод на чолі розвитку своїх роздрібних мереж, то що вона від нього хоче? Чи буде він грати роль в маркетингу годинників iWatch, про які ходить маса чуток, або іншої переносної електроніки, як багато хто припускає? Кар'єрний шлях Пола Деньов може підказати відповідь.
 
Перехід від світу високої моди в Кремнієву долину може здатися на перший погляд занадто радикальним, але у випадку пана Деньова це скоріше виглядає як повернення додому. Цей бельгієць працював в галузі продажів і маркетингу в європейському відділенні Apple з 1990 по 1997 рік після кар'єри в компаніях ExxonMobil і косметичної Oriflame International в середині 1980-х.
 
Пол крім цього всього є прихильником ігор, його завжди цікавили программы и все для minecraft.
 
Кар'єра Пола Деньов зробила кардинальний поворот в 1997 році після бесіди з дизайнером Коклін Курреж (Coqueline Courreges), співзасновницею будинку моди Courreges. Він був зачарований її естетикою і баченням майбутнього - крім дорогого одягу Courreges проектує електромобілі - і вирішив пов'язати кар'єру з світом мод, приєднавшись до Courreges в якості керуючого директора.
 
Потім майже два десятки років він працював у найбільш помітних паризьких модних компаніях. З 2003 по 2005 рік він працював виконавчим директором Nina Ricci, потім став президентом Lanvin, в 2009 році через розбіжності точок зору на стратегію розвитку покинув компанію і попрямував в Стенфордський університет для отримання ступеня магістра і, нарешті, в 2011 році приєднався до Yves St Laurent (YSL) в якості виконавчого директора.
 
Загалом у YSL його кар'єра була досить успішною: за два роки в керівництві компанії пан Деньов, за його словами, стежив за ходом «повного переосмислення» відомої марки, очолюваного творчим директором Еді Слімейном (Hedi Slimane). Запам пана Слімейна творчим директором - найсильніший крок Пола Деньов у світі моди. Саме Еді Слімейн вирішив відмовитися від імені Yves в лінійці одягу масового виробництва, а також представив новий логотип і упаковки. Пол Деньов також поставив його займатися розширенням роздрібного бізнесу, давши завдання Еді Слімейну спланувати 15 нових магазинів, передбачуваних до відкриття по всьому світу.
 
Перші колекції YSL, створені під початком Еді Слімейна, були зустрінуті критиками з негативом і розгубленістю, але Пол Деньов захистив свого творчого директора і після суперечливої ​​паризької виставки в жовтні він навіть написав листа в модний журнал WWD, звинувативши останній в необ'єктивною і упередженою критиці.
 
Його ризиковані кроки окупилися: у першій чверті року доходи Saint Laurent Paris склали € 127 млн ​​($ 165 млн), що на 16,9% більше того ж періоду минулого року. Продажі в 2012 році склали € 472 800 000 ($ 612 800 000), що на 34% більше показників 2011 року. Пол Деньов також показав себе керівникам, що не боїться роботи з новими демографічними групами, навіть при керівництві такою відомою маркою, як Saint Laurent. Вдобавок до розширення роздрібної мережі він заявив про важливість пропозиції продуктів різної цінової категорії, щоб залучати нових, більш молодих клієнтів.
 
Тепер, коли Пол Деньов повернувся в Кремнієву долину, досить цікаво, який вплив він матиме. Малоймовірно, що у нього будуть настільки ж серйозні можливості по перетворенню Apple, які у нього були при керівництві YSL.
 

golovne.net/images/stories/biznes

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Новини партнерів

RizVN Login