Неділя, 6 Жовтень 2013
11:07:28

Google домопоже ЗМІ мільйонами євро

Інтернет-компанія Google відкрила фонд розміром в 60 мільйонів євро для допомоги французьким ЗМІ. Про це повідомляє Agence France-Presse .
 
Фонд буде існувати три роки, надаючи французьким ЗМІ щороку по 20 мільйонів євро. Фонд управляється компанією Google та Асоціацією політичної та загальної інформації (AIPG). Очолить орган, контролюючий фонд, Людовик Блеш (Ludovic Blecher), що займався цифровим розвитком газети Liberation.
 
Планується, що виділені Google кошти будуть витрачені на розвиток медіа в інтернеті. Сайти, що публікують політичні або загальні новини, аба просто сайты творческих людей,ресурси бажаючі запустити якийсь інноваційний проект, можуть подати заявку на отримання гранту. Google буде оплачувати не більше 60 відсотків загальної вартості проекту, при цьому максимум для кожного гранту становитиме два мільйони євро.
 
Google заснував медіафонд в ході суперечки з французькими видавцями. Французькі ЗМІ багато разів пред'являли пошуковику претензії, вважаючи індексування їх новин сервісом Google News є порушенням їх прав. Французька влада пропонувала прийняти закон, що зобов'язує Google кожен раз платити відрахування за використання новини з французького видання. У відповідь Google пригрозив перестати взагалі індексувати французькі ЗМІ, однак на початку 2013 року сторони дійшли компромісу.
 
Схожі суперечки з видавцями виникли в Google у Німеччині, Бельгії. Німецька влада у березня 2013 року прийняли закон, що зобов'язує новинні агрегатори платити авторам новин.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login