Неділя, 6 Жовтень 2013
12:52:38

Windows 8 набирає популярність

Windows 8 у серпні 2013 обігнала за часткою на ринку операційну систему Mac OS X, такі дані надані сервісом статистики Net Applications . Частка Windows 8 склала 7,41 відсотка, у той час як сукупна частка всіх версій Mac OS X - 7,28 відсотка.
 
Серпень став найуспішнішим місяцем для «вісімки» з моменту її виходу на ринок у жовтні 2012 року: частка системи збільшилася на 2,01 процентних пункти. Не виключено, що це пов'язано зі зниженням цін на планшети Surface або з виходом RTM-версії Windows 8.1, що «витікла» в інтернет незабаром після релізу.
 
З інших операціонок сімейства Windows зростання в серпні показала Windows 7 - з 44,49 до 45,63 відсотка. Частка Vista і Windows XP, що з'явилися в 2001 і 2007 роках відповідно, продовжила скорочуватися. У випадку з XP падіння було особливо значним: з липня по серпень частка ОС на ринку знизилася з 37,19 до 33,65 відсотка. Така популярність ОС пояснюється величезним різноманіттям програмного забезпечення від блокнота до программ для транспортных компаний та авіаліній.
 
Зазначимо, що Net Applications відносить Windows 8, яка може працювати як на ПК, так і на планшетах, тільки до «комп'ютерним» (desktop) операційних систем. В категорії мобільних систем перше місце займає iOS, що працює на iPhone і iPad, - на її частку припадає 54,91 відсотка ринку.
 
Інший сервіс статистики, StatCounter , також вказує на те, що Windows 8 в останній місяць літа випередила Mac OS X. Станом на початок вересня частка «вісімки» становить 7,86 відсотка, а частка Mac OS X - 7,19 відсотка, повідомляється на сайті StatCounter. Net Applications і StatCounter застосовують різні методики підрахунку «популярності» ОС.
 
Windows 8 вийшла 26 жовтня 2012. Від попередніх версій Windows її відрізняють інтерфейс Metro, наявність окремої «планшетній» редакції (Windows RT), відсутність кнопки «Пуск», яка впродовж багатьох років була фірмовим знаком Windows, та інші нововведення. У Windows 8.1 кнопку «Пуск» повернули, проте від меню «Пуск» Microsoft відмовилася.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login