Середа, 16 Жовтень 2013
05:19:39

В Криму зірвали міжнародний форум

студенческий портал МосквыУ Сімферополі зірвано міжнародний форум, організований ісламістської організацією « Хізб - ут- Тахрір ». Про це 7 жовтня повідомляє « Кримсько - татарське питання online ».
 
Захід повинен був відбутися в будівлі Кримського академічного українського музичного театру , проте його адміністрація в останній момент розірвала договір про оренду. Вранці 7 жовтня на площі імені Леніна ( біля будівлі театру ) зібралися , за різними даними , від 300 до однієї тисячі учасників форуму. На імпровізованій сцені вони виступили зі звинуваченнями на адресу української влади .
 
Про намір українського офісу «Хізб - ут- Тахрір » зібрати своїх прихильників в Сімферополі стало відомо на початку жовтня. Учасникам форуму планували розповісти про діяльність організації ісламізму в світі і на пострадянському просторі.
 
Раніше 5 жовтня в Сімферополі була зірвана конференція Ліги мусульманок « Інсаф » , яку пов'язують з кримським відділенням « Хізб - ут- Тахрір ». Спочатку учасниці заходу планували зібратися в палаці культури профспілок , але адміністрація ДК відмовилася надати їм приміщення , пославшись на протікаючий дах . Тоді організатори перенесли конференцію до актової зали музичного училища імені Чайковського. Перед початком заходу будівлю було знеструмлено , після чого туди прибули міліціонери , повідомивши , що отримали сигнал про замінування .
 
«Хізб ут- Тахрір » ( Ісламська партія звільнення ) ставить своєю метою відродження Халіфату. Ця організація заборонена в багатьох країнах світу , в тому числі і в Росії. Офіційно вона не зареєстрована на Україні , однак ідеї цієї партії відкрито пропагують ряд мусульманських громад і « просвітницьких організацій».
 
Ісламісти активно діють в Криму. Один з останніх великих мітингів , зібраних прихильниками «Хізб ут- Тахрір » в Сімферополі , був присвячений 89-ій річниці руйнування Халіфату. В акції , що відбулася 6 червня, брали участь близько двох тисяч осіб.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login