Квартальний прибуток Microsoft впав


Нравится

У минулому році Microsoft зробила ставку на свою нову операційну систему, яка повинна допомогти їй пристосуватися до еріи смартфонів і планшетів. Але останні ринкові оцінки говорять про те, що старт Windows 8 виявився повільним.

У вівторок корпорація відзвітувала про слабкий (на 3,7%) спад чистого прибутку у другій чверті її податкового року до $ 6380000000 або 76 центів на акцію, однак виручка зросла на 2,7% до $ 21,5 млрд. У той же час підрозділ Microsoft Windows показав збільшення доходу на 24% до $ 5,88 млрд. Ці цифри не досягли прогнозів деяких аналітики і виявилися набагато нижче 70% стрибка продажів, який спостерігався в кварталі після запуску Windows 7 в 2009 році.

Статистика свідчить, що поява в жовтні Windows 8 не справила яких істотних змін у доходах компанії. Операційна система не оживила ринок, а по суті, просто замінила на ньому Windows 7. «Ще дуже рано робити висновки, адже амбітні зусилля на зразок цих вимагають часу», - сказав на виправдання головний фінансовий директор Microsoft Пітер Клейн (Peter Klein). Дійсно, довгострокові зміни можуть виявитися куди більш значними для самої компанії завдяки магазину додатків, а для індустрії - з причини появи сенсорного інтерфейсу.

Оголошені фінансові результати зменшили вартість акцій Microsoft на 2,1% за кілька годин торгів на фондовій біржі до $ 27,63 і стали ще одним недобрим знаком для індустрії персональних комп'ютерів, що стикається з проблемою прагнення користувачів, а іноді і бізнесу, до пристроїв «пост- ПК ». За даними IDC, постачання комп'ютерів за 2012 знизилися на 3,2%.

Природно, що труднощі відчувають і великі виробники комп'ютерів, а також продаці, що пропонують ИБП и аккумулятор со скидкой 7%. Наприклад, Dell, третій у світі за величиною постачальник ПК, в даний час веде переговори з інвесторами з метою перетворення форми власності в закриту акціонерну компанію. За чутками, Microsoft готова надати в цьому процесі допомога у вигляді позики розміром до $ 3 млрд .

Microsoft не повідомляє цифри продажів свого планшета Surface під управлінням Windows RT. При цьому деякі прихильники Microsoft говорили про розчарування первісному рішенням компанії продавати планшет тільки через онлайн-магазини і за допомогою кількох дюжин власних роздрібних точок в США. Посадові особи з Microsoft пояснюють, що рішення проводити реалізацію тільки через свої магазини було прийнято з метою вивчення реакції користувачів на цей продукт - ніби паралельні продажу в інших магазинах позбавляли Microsoft цієї можливості.

UBS оцінює обсяги реалізації Surface в діапазоні від 500 тисяч до 1 млн одиниць з 26 жовтня по 31 грудня. Індустріальні джерела відзначають, що продажі Surface були обмежені дефіцитом поставок. Це цілком узгоджується з рішенням не робити роздрібну мережу дуже широкою. З часом, а саме в середині грудня, до реалізації приєдналися великі інтернет-магазини в США Best Buy і Staples. Незабаром Surface з'являться в цілому ряді нових країн.

Новини партнерів

RizVN Loginreklamabuk