gototopgototop
 Зараз актуально:  Як в Чернівцях отримати якісну питну воду

Останні цікавинки

Головні правили кермування зимою

Головні правили кермування зимою

Головні правили кермування зимою

У ДАІ стверджують - багато автомобілістів не підготували свій транспорт до нових умов експлуатації і подібна халатність у відношенні водіння взимку відбилася сплеском кількості ДТП.

У зв'язку із зростанням кількості ДТП ми вирішили дати водіям ряд корисних порад з правилами безпечного водіння авто взимку.

1. Найголовніше - обов'язково підготуйте свій транспортний засіб до зимових умов експлуатації: змініть шини з літніх на зимові, залийте в бачок омивача скла морозостійку рідину, змастіть замки і дверні ущільнювачі, перевірте і при необхідності зарядіть акумуляторну батарею, укомплектують своє авто щіткою і скребком для очищення кузова й скла від снігу і льоду.

2. Завжди очищуйте автомобіль від снігу повністю, а не тільки скло - сніг, що залишився на машині, спотворює сприйняття габаритів, а шапка на даху, з часом відтанувши, при гальмуванні може зісковзнути на лобове скло і перекрити огляд.

3. На слизькій дорозі різко гальмувати не можна. Це призводить до блокування коліс, ковзанню і втраті керованості. Важливо знати, що антиблокувальна система (ABS) на слизькій дорозі значно збільшує гальмівний шлях, тому важливо не допускати спрацьовування даної системи. Для цього користуватися педаллю гальма потрібно плавно, а при блокуванні коліс - негайно відпустити педаль, а потім «гасити» швидкість - частими і переривчастими натисканнями на педаль гальма. Знижувати швидкість рекомендується плавно, можна допомагати гальмуванню за допомогою двигуна - але важливо включати знижені передачі поетапно (з 4-ої переходити на 3-ю, потім на 2-у і після на 1-у).

4. На слизькій дорозі не здійснюйте різких маневрів. Це загрожує втратою керованості. Наприклад, куди краще скочити колесом в ямку на дорозі, ніж злетіти з траси, різко крутанувши кермо, при об'їзді дефекту дорожнього покриття. При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний настил на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж скрізь, а зникає пізніше. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно і плавно - різке збільшення «газу» може спровокувати виникнення заносу або зносу автомобіля.

5. На слизькій дорозі намагайтеся не обганяти, особливо, якщо смуги руху, розташовані лівіше, заметені снігом, обледенілі, або на них знаходиться каша з мокрого снігу. Потрапивши на таке дорожнє покриття, автомобіль може несподівано понести, і він втратить керованість. При обгоні великих фур це додатково посилюється попаданням в сильні аеродинамічні потоки - при наближенні та проїзді важкої вантажівки потік повітря притягує до неї, а при завершенні обгону навпаки - відкидає убік від неї. 

6. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому - при перемиканні ви можете спровокувати пробуксовку коліс.

7. Під час спуску на слизькій дорозі рекомендується застосовувати гальмування двигуном, включивши знижену передачу. Разом з тим знизити швидкість і задіяти знижену передачу необхідно заздалегідь, ще на під'їзді до спуску. А от на самому спуску постарайтеся по можливості (якщо не потрібна повна зупинка) не користуватися педаллю гальма і не включати передачі - дуже часто це провокує втрату керованості.

8. При русі в умовах недостатньої видимості, наприклад якщо ви вирушили у довгу поїздку, скажімо здійснюєте трансфер Симферополь, обов'язково виділіть свій автомобіль - їхати потрібно з включеним ближнім світлом фар і протитуманними ліхтарями, а при зупинці - бажано включити аварійну світлову сигналізацію.

9. Не забувайте про пішоходів! Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти під колеса. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, обов'язково знижуйте швидкість.

10. Не паркуйте свої автомобілі на дорозі! По-перше, вони знижують пропускну спроможність вулиць і провокують виникнення заторів, а по-друге, заважають снігоприбиральним машин виконувати свою роботу.                                                                                                                                                        rekllogo
Клініка Оксфорд Медікал