gototopgototop
 Зараз актуально:  Як в Чернівцях отримати якісну питну воду

Останні цікавинки

В Молдові встановили фашистський пам'ятник

У Молдові визнали законною установку символу румунських фашистів

У Молдові визнали законною установку символу румунських фашистів

Глава молдавського Оргеєва Віталій Колун визнав законною установку в місті хреста з символом "Залізної гвардії" - фашистської організації, що діяла в Румунії в 30-40-х роках минулого століття. Про це повідомляє OMEGA.

Мова йде про так званий, потрійний хрест або "решітка", яку в якості символу в даний час також використовують ультраправі прорумунські організації. Ці памятники з'явилися в Оргеєві в червні 2012 року. Першим про це повідомив сайт організації "Noua Dreaptа" (Нові праві), яка виступає за об'єднання Молдови з Румунією.

У повідомленні говорилося, що хрест був встановлений на згадку про "жертви комуністичного режиму". Ця новина викликала резонанс у молдавських ЗМІ - журналісти звернулися за коментарями до місцевої влади, проте міські чиновники заявили , що їм нічого не відомо про установку пам'ятного знаку. Тоді депутат від комуністичної партії Михайло Полянський звернувся в Генеральну прокуратуру з вимогою прояснити ситуацію. Через кілька місяців після звернення, 17 грудня, відомство заявило, що пам'ятний знак дійсно був встановлений в місті незаконно і зажадало від місцевої влади прибрати його протягом одного місяця.

Як стверджує OMEGA, після заяви прокуратури глава Оргеєва Віталій Колун вирішив "заднім числом" затвердити установку хреста, що і було зроблено на засіданні 18 грудня. У документі, як пише видання, пам'ятний знак названий "Марамурешським хрестом". Мер також зобов'язав місцевого священика Серджіу Ага провести його повторне освячення (як повідомлялося раніше, хрест вже був освячений на церемонії відкриття, в якій брав участь глава Бессарабської митрополії, що підкоряється румунському патріархату).

Відповідне рішення, як передає MOLDNEWS, підтримали депутати міської ради (проти висловилися лише комуністи).

Видання нагадує, що діяльність організації "Noua Dreaptа" заборонена в Молдавії. А розміщення пам'ятників на території республіки відбувається лише з дозволу уряду, профільної парламентської комісії і Академії наук. Жодна з перерахованих вище структур своєї згоди на установку хреста в Оргеєві не давала.


                                                                                                                                                        rekllogo
Клініка Оксфорд Медікал