gototopgototop
 Зараз актуально:  Як в Чернівцях отримати якісну питну воду

Останні цікавинки

Кримські татари розгромили виставку в честь Сталіна

Кримські татари розгромили виставку в честь Сталіна

Кримські татари розгромили виставку в честь Сталіна

Група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримсько-татарського народу (невизнаного парламенту) розгромила виставку, присвячену 133-річчю з дня народження Йосипа Сталіна. Про це повідомляє УНІАН та Цікаві новини.

Експозиція відкрилася вранці 21 грудня в Сімферополі. Її організував кримський осередок російської організації "Суть часу". Стенди зі знімками, зробленими в період правління радянського вождя, були виставлені біля торгового комплексу "Берг" в центрі міста. Там же знаходилися організатори заходу, які роздавали перехожим листівки із закликами "розібратися в історії і віддати належне такій масштабній історичній постаті як Сталін".

Через годину після відкриття виставки до місця її проведення підійшли кілька кримських татар і попросили організаторів зняти портрет Сталіна. Як передає "Радіо Свобода", організатори відмовилися це зробити, після чого один з їхніх опонентів - керівник секретаріату меджлісу Заїр Смедляєв - копнув ногою стенд зі знімками. Той упав, заваливши всі інші. Кримські татари намалювали на них свастику фарбою з балончика і втікли.

Організатори виставки не намагалися їм перешкодити. Кілька десятків представників правоохоронних органів, присутніх при проведенні акції, також не стали втручатися в конфлікт.

Нагадаємо, що за указом Йосипа Сталіна в травні 1944 року понад 180 тисяч кримських татар були примусово виселені з Криму в Середню Азію, Сибір і на Урал. Це рішення радянська влада обгрунтувала масовим дезертирством кримських татар з частин Червоної Армії і тим, що вони переходили на бік фашистів у роки Великої Вітчизняної війни.

Напередодні нинішньої виставки Меджліс кримських татар назвав її "провокацією, покликаною дискредитувати Україну".


                                                                                                                                                        rekllogo
Клініка Оксфорд Медікал