gototopgototop

Відпочиваємо в Туреччині: Сіде

Сіде.Туреччина

Сіде.Туреччина

Все часті Чернівчани обирають для відпочинку не рідний Крим,а загадкову Туреччину. Сьогодні ми поговоримо про один з туристичних центрів цієї країни - місто Сіде.

З давньогрецького "Сіде" перекладається як "гранат" і символізує родючість. Імовірно, це місто було засноване грецькими колоністами у вісімнадцятому столітті до нашої ери. Вигідне положення та родючий грунт звертали на себе погляди багатьох завойовників давнини. Місто методично змінював своїх господарів. Лікійці, перси, Олександр Великий, Птоломей і Селевкіди - це лише невеликий список завойовників цього славного міста.

Сіде було найбільшим центром работоргівлі стародавнього світу, а особливо найкрасивішими рабинями, за якими купці приїжджали з усього світу. Це було великий греко-римське місто і важливий християнський центр, але в 10 столітті після арабського завоювання цих земель, жителі були змушені залишити місто і настав повний занепад колишньої величі. 

Якихось 100 років тому критські мусульмани заснували на останках античного міста рибальське село і скромно назвали її Селіміє Кейю, село Селіма. Це й донині офіційна назва міста, проте, майже зовсім витіснена з розмовного вживання. Вплив довгої і багатої історіїї міста настільки великий, що на її прикладі можна, немов під лупою, прочитати всю античну історію Середземного моря. Переказ свідчить, що поселенці, які прийшли в Сіде після Троянської війни "грецькі"  на дивно швидко перейняли місцеву сідетскій мову. Античні автори одностайно висловлювалися про те, що новоприбулі "забули" свою рідну мову.

Теперішнє Сіде, яке щорічно відвідують багато тисяч туристів, вже виглядає інакше: місцеві жителі, з якими вступаєш в розмову в готелі, магазинах або ресторанах, говорять (навіть з урахуванням діалектних особливостей) на будь-якій зручній для Вас європейській мові, немов вони дійсно " забули "свою рідну мову.

На території сучасного Сиде в Турции збереглося досить багато пам'яток античності, що нагадують нам про минуле цього прекрасного міста.

Потрапити в історичну частину Сіде можна через головні ворота потужних міських стін. Самі стіни практично повністю збереглися до наших днів, а ось ворота були серйозно пошкоджені. Увійшовши у ворота, Ви опинитеся на просторій площі і першим, що Ви побачите, стане «Німфеум» - монументальний фонтан, головний у місті. Від площі беруть свій початок дві головні вулиці античного Сіде, уздовж яких розташувалися декоративні галереї з магазинами.

Одна з цих вулиць була колись прикрашена величними мармуровими колонами в корінфському стилі, які, на жаль, не збереглися. Ця вулиця веде до ринкової площі, агорі. У центрі агора, має форму квадрата, можна побачити сліди вівтаря богині Удачі, яка, згідно з легендою, правила долею міста. Ринкова площа Сіде знаменита тим, що у свій час тут крім найрізноманітніших товарів можна було придбати рабів.

На правій стороні вулиці, перед ринковою площею, знаходяться стародавні міські купальні. Не так давно вони були відреставровані, і сьогодні в їх стінах розмістився музей, в експозиції якого представлені скульптури та саркофаги римського періоду. Далі дорога приводить до величного амфітеатру, будівництво якого датується II століттям. З його верхніх рядів відкривається живописна панорама Сіде. Театр, вміщав 15 000 чоловік, в пізній римський період використовувався для проведення гладіаторських боїв, а в V-VI століттях служив церквою під відкритим небом .

У давнину неподалік від театру знаходився храм Діоніса, зведений в ранньому римському періоді.

У колишні часи дорога вела далі в порт, а сьогодні цей відрізок з'єднує античний і сучасний Сіде. Поруч з бухтою пліч-о-пліч розташовувалися два храми. Один з них був присвячений Аполлону, інший - Артеміді. Шість колон храму Аполлона були відреставровані і встановлені заново. Перед храмами розташовувалася візантійська базиліка, руїни якої можна побачити і сьогодні.
Все про:
                                                                                                                                                        rekllogo

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки

Клініка Оксфорд Медікал