Середа, 25 Вересеня 2013
18:22:02

20 хвилин на тиждень і ви у відмінній формі

Всього чотири хвилини енергійних фізичних вправ три рази на тиждень достатньо для того, щоб залишатися здоровим і перебувати в хорошій фізичній формі, дійшли висновку норвезькі дослідники. Результати їх роботи опубліковані в журналі PLOS ONE.
 
У своєму дослідженні автори орієнтувалися на показник максимального споживання кисню (МПК) - один з основних показників функціонального стану організму, яке зазнає впливу регулярних фізичних навантажень. Цей показник залежить від маси працюючої мускулатури, стану системи транспорту кисню, кардіореспіраторної системи і відображає загальну фізичну працездатність людини. МПК - це найбільша кількість кисню, виражене у мілілітрах, яку організм здатний спожити протягом хвилини. Для здорового, але не зайнятої спортом людини МПК становить 3200 - 3500 мл / хв, а у спортсменів МПК може досягати 6000 мл / хв.
 
Як відзначають автори, відомо, що регулярні фізичні вправи підвищують МПК, але до цих пір залишається не визначеним, яка повинна бути їх інтенсивність і обсяг для того, щоб принести максимальну користь організму.Крім того не слід забувати і про правильне харчування, та якісні продукти, їх можна придбати в супермаркеті foodgid.com
 
У ході експерименту автори оцінювали зміну МПК, а також показники роботи серцево-судинної системи у 26 здорових, але раніше не зайнятих фізичними вправами чоловіків з підвищеним індексом маси тіла у віці 35-45 років після десятитижневої програми тренувань. Всі учасники були розділені на дві групи.
 
Перша група три рази на тиждень виконувала вправи в наступному режимі - чотири чотирихвилинні сеанси інтенсивного навантаження, при якому частота серцевих скорочень (ЧСС) досягала 90 відсотків від максимуму, з трихвилинними інтервалами з 70-відсотковою максимальної ЧСС. Друга група виконувала один чотирихвилинний сеанс інтенсивних фізичних вправ з 90-процентною максимальної ЧСС.
 
У результаті було встановлено, що у першої групи МПК підвищився на 13 відсотків, а у другої - на 10 відсотків. Крім того, в обох груп було відзначено зниження систолічного і діастолічного кров'яного тиску, а також рівня цукру в крові. У першій групі було також зареєстровано зниження рівня холестерину в крові і об'єму жирової тканини.
 
У підсумку автори дійшли висновку, що графік занять, що припускає чотири хвилини інтенсивного фізичного навантаження тричі на тиждень, є найбільш оптимальною стратегією, що дозволяє, з одного боку, легко включити його в робочий розклад, а з іншого боку, підтримувати стан свого здоров'я і фізичну форму на необхідному рівні.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше