Середа, 25 Вересеня 2013
18:21:25

Американець грав на гітарі під часо операції на мозку

Операція з імплантації в головний мозок електродів для стимуляції його глибинних структур, що проводиться 23 травня бригадою нейрохірургів клініки UCLA (Каліфорнійський університет, Лос-Анджелес), вперше в режимі реального часу транслювалася в Твіттер, причому пацієнт в ході оперативного втручання був у свідомості і грав на гітарі, повідомляється в прес-релізі університету.
 
Це була вже 500-а за рахунком подібна операція, виконана командою під керівництвом Надера Пуратьяна (Nader Pouratian), який очолює університетську програму з вивчення функціональних і рухових розладів. По ходу процедури в Твіттері з хештегом # UCLAORLive розміщувалися інстаграм-фото і короткі відео. Таким чином UCLA сподівається допомогти можливим майбутнім пацієнтам подолати страх перед операцією.
 
Процедура проводиться для полегшення симптомів паркінсонізму і ідіопатичного тремору з використання препарату диксемид. У необхідну для терапії область головного мозку хірургічним шляхом вводиться електрод, який представляє собою довгий, тонкий ізольований провід, з'єднаний іншим проводом з електронейростімулятором, який, як правило, імплантується в область ключиці. Нейростимулятор подає на електрод постійні електричні імпульси, які стимулюють прилеглі нейрони.
 
В якості пацієнта на цей раз виступив 39-річний Бред Картер (Brad Carter) - лос-анджелеський актор, музикант і стенд-ап комік, який страждає від тремору з 2006 року, через що, зрештою, втратив можливість виступати перед публікою. Він заздалегідь дав свою згоду на трансляцію операції через Твіттер.
 
Оскільки під час процедури пацієнт зазвичай знаходиться у свідомості, щоб мозок був активний і нейрохірурги могли правильно ввести електроди, Картера попросили, для посилення ефекту, грати на гітарі, що він і виконав. Перед початком операції Картер оголосив програму, яку він збирається виконати. Як повідомляється, після першого ж сеансу глибокої стимуляції якість виконання значно покращився.
 
За інформацією UCLA, близько 10 мільйонів американців страждають від ідіопатичного тремору і більше мільйона - від хвороби Паркінсона.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше