Середа, 25 Вересеня 2013
18:40:17

За допомогою стовбурових клітин дитину вивели з вегетативного стану

беременность по неделям в картинкахНімецькі лікарі повідомили про перший успішний досвід терапії церебрального паралічу у 2,5-річної дитини Аутологічними стовбуровими клітинами пуповинної крові. Вже через два місяці після початку лікування хлопчик вийшов з вегетативного стану. Звіт про цей випадок опублікований в журналі Case Reports in Transplantation.
 
Як повідомляється в прес-релізі Рурського університету (RUB, Бохум, Північний Рейн-Вестфалія), в кінці 2008 року дитина, ім'я якого не називається, опинився в стані клінічної смерті в результаті зупинки серця. Реанімаційні заходи тривали більше 25 хвилин, шанси на виживання в цьому випадку становлять не більше шести відсотків. Хлопчик вижив, але його головний мозок був важко пошкоджений. Дитина впав у вегетативний стан, його тіло було повністю паралізовано. Досі подібний стан вважалося незворотнім.
 
Батьки хлопчика звернулися в університетську клініку RUB з пропозицією спробувати в цій безнадійній ситуації застосувати клітини його власної пуповинної крові, які були заморожені при народженні дитини.
 
Через дев'ять тижнів після ураження мозку, 27 січня 2009 року, хлопчику почали внутрішньовенно вводити його власну пуповинну кров, після чого було зафіксовано порівняно швидке поліпшення його стану. Вже протягом двох місяців після початку процедури у дитини було відзначено значне зниження м'язової спастичності, він почав бачити, сидіти, посміхатися, сміятися і вимовляти прості слова. Через 40 місяців (майже 3,5 року) після початку терапії хлопчик зміг самостійно їсти, ходити з підтримкою і формувати пропозиції з чотирьох слів.
 
Як наголошується в прес-релізі, терапевтичний потенціал стовбурових клітин пуповинної крові досі вивчався на тваринній моделі. Так, раніше дослідники RUB в дослідах на щурах встановили, що такі стовбурові клітини мігрують до ушкоджених областям головного мозку вже через добу після введення. У березні 2013 року корейські вчені вперше повідомили про успішний досвід терапії церебрального паралічу у ста дітей.
 

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше